Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 30 października 2018 16:55

Podróże literackie dla blisko 1300 czytelników

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zakończyła realizację projektu "Podróże literackie". Zorganizowała 32 spotkania autorskie, w których wzięło udział blisko 1300 czytelników
Spotkania z autorami książek realizowano od 17 września do 24 października na terenie całej Sądecczyzny. Z najmłodszymi miłośnikami literatury spotkały się autorki książek dla dzieci i młodzieży Anna Czerwińska-Rydel, Joanna Krzyżanek i Agnieszka Urbańska. Ze starszymi czytelnikami spotkał się Bartłomiej Urbański – archeolog i muzealnik z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, badacz zamierzchłej przeszłości ziemi sądeckiej.

Po zakończeniu każdego spotkania ustawiała się długa kolejka po autografy i dedykacje na książkach oraz zakładkach, wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo".

Projekt zrealizowano przy wsparciu bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu nowosądeckiego. Promował on czytanie i pokazał, jak ogromny potencjał tkwi w książkach i bibliotekach. Dzięki otwartej formule trafił do szerokiej grupy czytelników. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję spotkać się z pisarzami.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

(szel)
Fot. Archiwum Biblioteki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl