Rozmaitości
Niedziela, 26 maja 2013 12:24

Podhalańscy kadeci z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji (zdjęcia)

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który prowadzili zajęcia z kadetami nie kryli, że uczniowie klas policyjnych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego z Nowego Targu stanowią dyscyplinowany zespół. Liczą też na to, że wielu z nich zasili szeregi małopolskiej policji.
Po raz kolejny uczniowie liceum im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu odwiedzili wojewódzką siedzibę stróżów prawa. Spotkali się z funkcjonariuszami m.in. z antyterrorystami, członkami oddziału prewencji oraz wydziału Wydziału Ruchu Drogowego.

Największe jednak zainteresowanie wzbudziło wśród przyszłych policjantów spotkanie z pracownikiem laboratorium kryminalistyczne, gdzie poznali tę stronę pracy policjantów, która związana jest z prowadzeniem śledztw np. w sprawie morderstw.

- Czasem człowiek chce zrezygnować z pracy - przyznaje pracownica krakowskiego laboratorium kryminologicznego. - Ta praca to służba pełna wyrzeczeń. Ale jednak służba ludziom.

I jak dodała, jest pełna podziwu dla nowotarskich uczniów, którzy myślą o pracy w policji a zarazem, mimo młodego wieku, już teraz szanują mundur, który na co dzień noszą.

opr. s/ zdj. archiwum nowotarskiej szkoły

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl