Rozmaitości
Środa, 1 kwietnia 2020 17:32

Podczas kontroli policji udawał kobietę.

W gminie Krzeszowice podczas kontroli osób poddanych kwarantannie mężczyzna, chcąc przechytrzyć mundurowych, podał się za swoją partnerkę. Zmienił głos na dużo wyższy ton i włożył kapelusz na głowę podczas pokazania się w oknie.
Sytuacja była by nawet wesoła gdyby nie narażenie ludzi na niebezpieczeństwo a samej zainteresowanej na karę za złamane zasad kwarantanny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Kiedy kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, jak co dzień dokonywali kontroli osób objętych kwarantanną, sprawdzając, czy stosują się do nakazów i przebywają w wyznaczonych miejscach zadzwonili na numer telefonu kobiety, pod domem której przebywali. Odebrał jej partner, który po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy z policjantami pokazał się w oknie, potwierdzając swoją obecność. Kiedy mundurowi poprosili o przekazanie telefonu współlokatorce mężczyzna oświadczył najpierw, że kobieta śpi i nie chce jej budzić, apóźniej, że jest pod prysznicem i nie może podejść.

Mundurowi nalegali jednak i ponownie w oknie ujrzeli wystający czubek głowy w kapeluszu uniemożliwiającym rozpoznanie osoby. Nabierając coraz to większych podejrzeń, poprosili by kobieta podeszła odezwała się przez telefon. Tak też się stało, z tym że policjant w słuchawce usłyszał męski głos usiłujący przybrać kobiece brzmienie.

W dodatku nie był to koniec maskarady - kiedy policjanci zażądali, aby oboje pokazali się jednocześnie w oknie stanął ich rozmówca a obok podtrzymywany przez niego kapelusz. Mundurowi pouczyli zuchwałego mężczyznę o konsekwencjach wynikających z jego nieodpowiedzialnego zachowania i wówczas wyczerpały mu się pomysły. Domownik w końcu przyznał, że współlokatorki nie ma w miejscu zamieszkania, bo udała się do drugiego domu, aby wyprowadzić psa. Kobieta została szybko namierzona przez policjantów i wróciła pod wskazany adres.

Wobec nieodpowiedzialnej obywatelki funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu o ukaranie za niestosowanie się do kwarantanny.

wo/ zdjęcie ilustracyjne z dreamstime.com

źródło: Małopolska Policja

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl