Rozmaitości
Środa, 8 maja 2019 14:00

Po raz piąty w finale!

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie po raz kolejny reprezentowali Powiat i Małopolskę w finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie spotkało się 16 najlepszych drużyn z kraju. Tradycyjnie Małopolskę już piąty raz z rzędu reprezentowały ekonomistki z Zespołu Szkół Zawodowych z Grybowa. W tym roku były to: Dorota Burkot, Paulina Migacz i Magdalena Migacz.

Trzeci etap olimpiady miał charakter współzawodnictwa zespołowego i rozgrywany był w trzech turach przy udziale publiczności.

- Dziewczyny z powodzeniem przeszły do ostatniej tury jako jedna z czterech szkół biorących udział w finale. Na finiszu niestety liczył się czas oddania odpowiedzi. Uczennice zdobyły 28 na 30 punktów, tak jak zespół na II i III miejscu, ale sekundy zadecydowały o kolejności na podium – mówi Justyna Serafin, nauczycielka uczennic przygotowująca je do olimpiady.

Ekonomistki odebrały gratulacje i słowa uznania od prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej oraz Komitetu Głównego Olimpiady.

- Jako jedyna szkoła w kraju od pięciu lat bierzemy udział w finale i jesteśmy w jego ścisłym gronie. W Małopolsce nie mamy sobie równych! Uczennice oprócz nagród rzeczowych odebrały także przyrzeczenia indeksów. Cieszymy się z ich sukcesu i jeszcze raz gratulujemy! – dodaje Justyna Serafin.


(olsz)


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl