Rozmaitości
Środa, 31 sierpnia 2011 11:47

Place zabaw w gminie Łapsze Niżne

Gmina Łapsze Niże w najbliższych dniach podpisze umowy na dofinansowanie budowy placów zabaw w czterech miejscowościach gminy: we Frydmanie, Trybszu, Kacwinie i Niedzicy. Place zostaną wybudowane w centrach wsi, najczęściej obok szkół i przedszkoli.
Zostaną one objęte monitoringiem dla bezpieczeństwa użytkowników oraz w ochronie przed wandalizmem.

- Realizacja projektu pozwoli na ciekawe i zdrowe spędzanie wolnego czasu dla najmłodszych oraz zwiększy aktywizację i integrację społeczną mieszkańców owych miejscowości - informuje UG.

W trakcie oceny znajdują się kolejne cztery wnioski, na plac zabaw w Łapszach Niżnych, Łapszach Wyżnych, Niedzicy Zamku oraz Falsztynie. Łączna wartość wszystkich projektów zamyka się w kwocie 200 tys. zł. Budowa placów zabaw jest dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ramach projektu zostaną wykonane instalacje urządzeń z certyfikatami bezpieczeństwa. Zakres instalacji obejmuje pełne wyposażenie placów zabaw dostępnych na rynku.

- Cieszymy się, że udało nam się otrzymać środki z PROW, gdyż konkurencja w tym programie jest zawsze duża. W końcu możemy zastąpić stare instalacje urządzeń na nowsze i bardziej bezpieczne dla dzieci - podsumowuje wójt Paweł Dziuban.

s/


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl