Rozmaitości
Wtorek, 18 września 2018 19:17

Pionierski projekt Google w Tarnowie

Planując podróż po Tarnowie można korzystać z popularnego internetowego serwisu z mapami.

Tarnów stał się jedynym miastem w Polsce z realnymi czasami odjazdu, publikowanymi na Google Maps. Aby skorzystać z tej możliwości wystarczy wpisać swoją lokalizację, wybrać punkt docelowy oraz środek transportu, a aplikacja pokaże drogę do celu. Od niedawna można w niej śledzić autobusy MPK Tarnów. Użytkownicy mogą również wyświetlić mapę z rzeczywistym widokiem, czyli street view, co usprawni poruszanie się po nieznanych miejscach.

W listopadzie w miejskich autobusach pojawi się kolejna nowość. We wszystkich pojazdach ekrany LCD będą prezentować informacje nt. odjazdów pociągów. - Wszystkie systemy mają określone cele i przynoszą realne korzyści dla pasażerów. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona wersja statyczna, a następnie pojawią się wersje dynamiczne. Otrzymaliśmy już niezbędne zgody PKP w tym zakresie – zapewnia prezes MPK Tarnów Jerzy Wiatr.

Wkrótce na przystankach pojawią się również tablice świetlne, informujcie o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów. Kolejnym krokiem będzie utworzenie Miejskie Centrum Zarządzania Ruchem, odpowiadającego m.in. synchronizację ulicznych sygnalizatorów świetlnych.

Opr. eł/fot. Łukasz Razowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl