Rozmaitości
Wtorek, 2 sierpnia 2011 13:50

Piknik Wolności – Kadrówka 2011 i VIII MTB Michałowice (6 - 7 sierpnia)

Zapraszamy na wielki rodzinny piknik do Michałowic, gdzie czeka na Państwa wiele atrakcji, m.in. wesołe miasteczko, maraton rowerowy, pokazy ogni sztucznych, zabawy i konkursy dla dzieci, pokazy tańca brzucha, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i nikt z Państwa nie będzie się nudził.
Piknik Wolności to w tym roku dwudniowa impreza organizowana przez Gminę Michałowice po raz ósmy. Kadrówka jest cykliczną imprezą upamiętniającą Marsz I Kompanii Kadrowej Strzelców Józefa Piłsudskiego. W tym roku odbywa się już 97. Rocznica Marszu oraz VIII Piknik Wolności, które mają charakter zdecydowanie ponadregionalny – marsz odbywa się na trasie Kraków – Michałowice – Kielce. W sobotę - 6 sierpnia, jak co roku o godz. 9.40 pod Obeliskiem Michałowice-Komora odbędzie się uroczysty apel strzelecki, którym uczcimy wydarzenie, które historia umiejscowiła na ziemi michałowickiej w roku 1914 - obalenie słupów granicznych państw zaborczych. Następnie uczestników marszu zapraszamy do Zespołu dworsko-parkowego w Michałowicach na tradycyjną wojskową grochówkę oraz program artystyczny. To nie koniec, bowiem wieczorem KS Michałowianka zaprasza wszystkich do wesołego miasteczka i do tańca na swoim stadionie, w Michałowicach

Niedzielne świętowanie rozpoczniemy VIII edycją Maratonu Rowerowego MTB Michałowice, organizowanego cyklicznie i gromadzącego rokrocznie w Michałowicach bikerów z całego województwa, ale również spoza Małopolski. Wysoki poziom MTB Michałowice, interesująca trasa wytyczona przy uwzględnieniu różnorodności terenu, biegnąca także ścieżkami rowerowymi, jak również cenne nagrody z roku na rok przyciągają do Michałowic coraz więcej miłośników rowerowej rywalizacji. Oficjalna strona maratonu: www.mtb.ckip.com.pl.

Niedzielny wieczór uświetni swym występem Andrzej Piasek supportowany przez zespoły WORKAHOLIC I LATAJĄCE TALERZE. Po koncertach zapraszamy jak zwykle na niepowtarzalny, mega pokaz ogni sztucznych.

Program Kadrówka 2011, 7 sierpnia NIEDZIELA /tereny rekreacyjne baseny w Michałowicach/
7.00 – otwarcie Biura Zawodów MTB Michałowice
10.00 – start MTB Michałowice
15.30 – wyniki MTB Michałowice, rozdanie nagród
16.30 – koncert zespołu WORKAHOLIC
17.45 – pokaz tańca brzucha Caramel Belly Dance
18.00 – koncert zespołu LATAJĄCE TALERZE
loteria hospicjum Św. Łazarza w Krakowie
19.45 – pokaz taneczny Caramel Belly Dance
20.00 – koncert ANDRZEJA PIASKA PIASECZNEGO
22.00 – mega pokaz sztucznych ogni
22.15 – dyskoteka w plenerze

Podczas trwania całej imprezy dla zgromadzonej publiczności przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji towarzyszących: dmuchańce dla dzieci, karuzele, loteria fantowa, a wszystko to w miłej, piknikowo-plenerowej atmosferze michałowickich krajobrazów.

6 sierpnia 2011 r. /SOBOTA/

9.45 – uroczyste obchody przy Obelisku /Michałowice – Komora, przy trasie E7/
10.30 – oficjalne powitanie, program artystyczny /Zespół dworsko-parkowy w Michałowicach (dwór Lorenzów)
20.00 – wieczór taneczny z KS Michałowianka /tereny rekreacyjne Baseny w Michałowicach)

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl