Rozmaitości
Niedziela, 17 czerwca 2012 22:51

Piknik Rodzinny w Nowej Wsi (zdjęcia)

Piękna pogoda i bogaty program Plenerowego Święta Szkoły sprawiły, że na terenie szkoły i orlika w Nowej Wsi już od południa gromadziła się publiczność.
Na gości w każdym wieku czekały liczne niespodzianki: sportowe, muzyczne i kulinarne. Na scenie poszczególne grupy dzieci i młodzieży zaprezentowały programy muzyczno – taneczne. Wśród uczniów rozegrano turniej scrabble, gdy tymczasem na murawie rozegrano mecz o Puchar Sołtysa, a obok – mecz piłki siatkowej. Po południu boisko do siatkówki zamieniło się na chwilę w dojo japońskie – dzieci i młodzież z Nowej Wsi i okolic trenujący karate zaprezentowały publiczności kunsztowne układy walki. Dla amatorów strzelania LOK Kęty/Nowa Wieś przygotował stanowiska paintballowe i pneumatyczne.

Zaproszenie na piknik przyjęli przyjaciele szkoły z okolic, którzy przyjechali do Nowej Wsi z występami: Orkiestra Dęta z Osieka była profesjonalnie przygotowana nie tylko do grania, ale także do kibicowania podczas wieczornego meczu Polski z Czechami dzięki biało-czerwonym szalikom i flagom (zresztą atmosfera Euro 2012 udzielała się zebranym przez cały dzień); panowie Kruczałowie z Bulowic dali popis gry na akordeonach, a do popołudniowego biesiadowania zachęcała śpiewająco gwiazda pikniku – zespół Bugi-M z Kęt.

Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się stanowiska, przy których można było pomalować sobie twarz, zapleść warkoczyki, czy skosztować miodu z pasiek gminnych. Plac zabaw szybko wypełnił się roześmianymi milusińskimi. Na głodnych czekały kiełbaski, grochówka, bigos, wata cukrowa, a także kawiarenka z ciastami, mrożoną kawą, napojami i słodyczami. Wszystko przygotowane zostało przez rodziców i nauczycieli.

Finał pikniku zgromadził przed sceną wszystkich gości, a zwłaszcza tych, którzy czekali z niecierpliwością na rozlosowanie nagród z loterii. W tym roku oprócz tradycyjnej loterii (sprzedano prawie 900 losów!), w której nagrodami głównymi były dwa rowery i ekspres do kawy, zorganizowano także loterię autografów. Bogate fanty przekazało dla szkoły na tę okazję wiele instytucji i osobistości polskiego życia politycznego i kulturalnego. Emocje towarzyszące losowaniu udzielały się wszystkim zebranym.
W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku zaangażowanych było wiele osób – nauczycieli, rodziców, dzieci, a także sponsorów i przyjaciół szkoły. Im wszystkim, a także wszystkim mieszkańcom Nowej Wsi zebranym na pikniku pan dyrektor szkoły Grzegorz Żak w imieniu nauczycieli i organizatorów przekazał podziękowania za pomoc i wsparcie.

Marcin Hałat/Nowa Wieś w gminie Kęty

źródło: Nowa Wieś w gminie Kęty

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl