Rozmaitości
Piątek, 19 maja 2017 16:34

Piknik ,,Po stronie natury” już w ten weekend na Placu Napoleona w Krakowie

20 i 21 maja (sobota, niedziela) w godzinach od 10:00 do 18:00 mieszkańcy Krakowa będą mogli wziąć udział w niecodziennym pikniku ekologicznym. Każdy, kto pojawi się na Placu Napoleona z 10 plastikowymi butelkami otrzyma sadzonkę drzewa. W ramach pikniku przygotowano też wiele innych atrakcji dla całych rodzin.
Na uczestników czekają między innymi: warsztaty z szycia nićmi PET, nauka malowania znaków turystycznych czy instalacja „Drugie życie butelki”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu „Po stronie natury”, którego głównym elementem jest sadzenie drzew dla ochrony zasobów wodnych. W ramach programu, Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Fundacją Ekologiczną Arka oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym sadzi drzewa i edukuje na temat ich roli dla ochrony zasobów wodnych. W tym roku zostanie posadzony kolejny, już 6 milion drzew.

- Organizujemy pikniki „Po stronie natury” po to, aby każdy, poza udziałem w licznych atrakcjach ekologicznych, mógł odebrać sadzonkę drzewa i w ten sposób przyłączyć się do programu. Im więcej ludzi zaangażuje się w nasze działania, tym większy mają one sens – mówi Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Osoby, które nie przyniosą plastikowych butelek również mogą otrzymać sadzonkę drzewa, zdobywając 6 pieczątek w ramach przygotowanych atrakcji ekologicznych.

Dla uczestników pikniku „Po stronie natury” przygotowano również zabawy edukacyjne, w których wykorzystywane będą surowce wtórne. Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy chętny będzie mógł samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę. Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywa PET wydrukowany na drukarce 3D. Na specjalnej wystawie będzie można też zobaczyć inne produkty wykonane z PET. Pasjonaci robótek ręcznych (i nie tylko) podczas warsztatów dowiedzą się, jak praktycznym materiałem włókienniczym jest nić z surowca PET.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się bezpośrednio od leśników z Lasów Państwowych, jak prawidłowo posadzić drzewo, sprawdzić swoją wiedzę w jednym z ekoquizów i zdobyć atrakcyjne nagrody. Partner programu – PTTK – zorganizuje warsztaty ze znakowania szlaków turystycznych. O tym jak bogata i fascynująca może być przyroda uczestnicy przekonają się dzięki instalacji „Tajemnice Natury”. W strefie „Po stronie natury” będzie można również zasięgnąć konsultacji dietetycznych, odpocząć w strefie relaksu oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia na tle muralu z autorską grafiką 3D związaną z naturą.

opr. s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl