Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 14 marca 2017 15:24

Pieniądze na sportowe zawody dla "wózkowiczów" czy kursy języka migowego

Tylko do końca marca można składać propozycje projektów, które mają wspierać osoby niepełnosprawne z Małopolski. Najlepsze i najciekawsze pomysły, w tym m.in. szkolenia zawodowe, kursy języka migowego czy imprezy sportowe, mają szansę na dofinansowanie. Zarząd województwa małopolskiego przeznaczy na ten cel w sumie aż milion złotych. Środki pochodzą z PFRON.
Masz pomysł na ciekawe szkolenia dla osób niepełnosprawnych, które pomogą im znaleźć pracę? Prowadzisz rehabilitację lub chcesz zorganizować zajęcia terapeutyczne dla osób z autyzmem? W Twojej miejscowości są organizowane imprezy sportowe, turystyczne lub kulturalne, które promują aktywnych niepełnosprawnych? A może planujesz szkolić psy na przewodników dla niewidomych, wydać książkę pismem Braille'a lub ruszyć z kursem nauki języka migowego? Teraz masz szansę na dofinasowanie swojego projektu. Do 30 marca można składać ofertę na realizację rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2017 r. w województwie małopolskim. Ostateczną decyzję o tym, które pomysły zdobędą finansowe wsparcie, podejmie zarząd województwa małopolskiego.

Uwaga – na pieniądze mogą liczyć inicjatywy, które rozpoczną się najwcześniej w dniu podpisania umowy o dotację, a zakończą się przed 9 grudnia 2017. Dokumenty należy złożyć osobiście na dzienniku podawczym urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego (Kraków, ul. Racławicka 56) lub za pośrednictwem poczty (adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Polityki Społecznej ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Konkurs ofert na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej”).
Co ważne, decyduje data wpływu do urzędu.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl