Kopalnia
Rozmaitości
Czwartek, 4 września 2014 23:31

Piękni ponad sześćdziesięcioletni

Edward kilka razy w tygodniu jeździ tramwajem. Nie jest motorniczym, ale nie wie co zrobić z wolnym czasem. Tłumaczy, że w tramwaju jest wśród ludzi. Cierpi na chorobę zwaną „samotność”.
Edward ma 85 lat, dzieci i które założyły już swoje rodziny. Żali się, że rzadko mają dla niego czas. W nowohuckim bloku na osiedlu Kalinowym mieszka sam. Po śmierci żony nie potrafi się odnaleźć. Ratują go wizyty w Dziennym Domu Pobytu dla Seniorów w Krakowie. Tu grywa w karty, gra z kolegami w warcaby.

Jego koleżanka Maria popołudniami bywa w Domu Seniora na jednym z osiedli. Tam śpiewa w chórze występuje w kabarecie. Bardzo przeżywa zabawy dla seniorów. Ostatnio prawie nie wychodzi z domu. Została sama, bo cała jej rodzina już nie żyje. Jest zła na cały świat. Walczy nie tylko z samotnością, ale i depresją, która powoli zera jej serce.

Ci, którzy nie dają się samotności są aktywni i szukają sposobu na życie. To nie tylko słynne Uniwersytety Trzeciego Wieku. Fundacja Revia Kraków Kobierzyn zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu Krakowa, powiatu krakowskiego, wielckiego, miechowskiego które ograniczyły lub zakończyły swoją aktywność zawodową do udziału w bezpłatnych zajęciach.

Szkolenia „Nowe media dla seniorów-jak poruszać się w świecie” oraz „ Wolontariat-to co warto wiedzieć” będą odbywały się we wrześniu i październiku. Projekt ma przygotować Seniorów do działań wolontaryjnych, poprzez spotkania szkoleniowe, wymianę doświadczeń oraz rozpoczęcie funkcjonowania pierwszej w kraju interaktywnej platformy Biura Karier Wolontariatu 60+. uczestnicy na zakończenie otrzymają CERTYFIKAT ułatwiający podjęcie pracy w charakterze wolontariusza. Telefony do konsultantów Fundacji- 793 728 887, 728 553 809.

Anna Mączka
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl