Allmedica
Rozmaitości
Poniedziałek, 26 lutego 2018 11:26

Perfect i Andrzej Piaseczny zakończyli tegoroczną edycję cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Zaśnieżona Krynica po raz ostatni w tym roku gościła największe gwiazdy polskiej muzyki. W Pijalni Głównej zagrał Perfect, a dzień później - Andrzej Piaseczny.
Piątkowy koncert rozpoczął się od zmagań trzech finalistów Festiwalu Supportów. O pierwszą nagrodę w wysokości 40.000 walczyli ze sobą Edyta Górecka, LET – Live Electro Therapy oraz Seven on Seven. Każdy z zespołów zaprezentował się w 15-minutowym repertuarze, a następnie zostały ocenione przez jury oraz internautów.

Krótko po godzinie 20.00, tuż po finałowych koncertach Festiwalu Supportów na scenie pojawił się Grzegorz Markowski i towarzyszący mu muzycy. To jeden nielicznych polskich zespołów, który mimo kilku dekad scenicznego stażu, wciąż trzyma formę i klasę. Przez przeszło czterdzieści lat zespół wychował już kilka pokoleń wiernych fanów.
Podczas koncertu zabrzmiały takie przeboje jak "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", czy "Niewiele Ci mogę dać”. Na liście znalazły się jeszcze między innymi "Pepe wróć", które stało się pokazem umiejętności obu gitarzystów - Dariusza Kozakiewicza i Jacka Krzaklewskiego, czy "Idź precz”, a także instrumentalny utwór M.U.S.K.K. z płyty „Muzyka”. Koncert zamknęły "Autobiografia", "Ale wkoło jest wesoło", "Chcemy być sobą" i "Niepokonani" oraz owacje publiczności. Tuż po koncercie Perfectu zostały ogłoszone wyniki Festiwalu Supportów - jego zwycięzcą została Edyta Górecka.

Jako ostatni artysta tego cyklu, w sobotę, na scenie Pijalni Głównej wystąpił Andrzej Piaseczny. Pod swoim nazwiskiem wydał 12 albumów, które przyniosły mu dwie podwójne platyny, sześć pojedynczych oraz dwa tytuły złotej płyty. Po instrumentalnym wstępie, zabrzmiała kompozycja Seweryna Krajewskiego „Rysowane tobie”, a tuż po niej tytułowy utwór z ostatniej płyty „My (o mnie, o tobie, o nas)”. Publiczność bawiła się również przy filmowym przeboju „Śniadanie do łóżka”, czy „Chodź, przytul, przebacz”, aby już za chwilę przypomnieć sobie jeden z największych hitów zespołu Mafia - „Noc za ścianą”. Nie zabrakło takich znanych utworów jak „W świetle dnia”, „Więcej chcę”, czy „Prawie do nieba”. Na scenie pojawił się również jeden z podopiecznych drużyny Andrzeja Piasecznego z The Voice of Poland - Michał Szczygieł. Na zakończenie publiczność usłyszała między innymi nastrojowe „Imię deszczu”.


Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejną edycję cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury byli Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. oraz agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat. prasowe
Wici
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl