Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 19:20

Patricia Kaas w Krakowie

Wyjątkowa francuska wokalistka, już w czerwcu, na specjalną prośbę widzów powraca do Polski, na cztery wyjątkowe koncerty we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i w Katowicach. Patricia Kaas jest ikoną w Europie Wschodniej, Azji, Niemczech i wielu innych krajach, gdzie stanowi kwintesencję ducha wiecznego francuskiego chanson, ale to przede wszystkim cudowny wykonawca na żywo.
Muzyka francuska od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Charakterystyczna chrypka wokalistki i romantyczny język wspaniale łączą się z muzyką, dając za każdym razem rewelacyjny efekt.

Patricia Kaas już jako ośmiolatka została zaangażowana do kabaretu „Rumpelkammer” w niemieckim mieście Saarbrucken, w którym spędziła kilka lat i była jego główną gwiazdą. Wiele osób porównywało ją nawet z niezapomnianą Marleną Dietrich, wskazując na niski ton głosu i otaczającą ją, podczas występów, tajemniczość.

W 1983 roku młodą dziewczynę dostrzegł Bernard Schwarz, dzięki jego wsparciu Kaas nagrała pierwszy w swoim życiu singiel Jealouse – wydany przez samego Gerarda Depardieu, a napisany przez jego żonę. Jednak drzwi do wielkiej kariery otworzył jej utwór Madmoiselle chante le blues skomponowany przez Didiera Barbeliviena. Album z tą piosenką rozszedł się w ilości 2,5 mln egzemplarzy, osiągając status złotej i platynowej płyty we francuskojęzycznych krajach. W 1990 roku pojawił się kolejny krążek Carnets de scene, łączący w sobie tradycyjną francuską piosenkę z elementami jazzu, popu i bluesa.

Patricia Kaas staje się rozpoznawalna na całym świecie, krytycy nazywają ją następczynią Edith Piaf, zostaje wyróżniona nagrodami dla Najlepiej występującej artystki, Najlepiej sprzedającej się artystki za granicą oraz Rewelacji Roku. Kolejne lata to również wiele tras koncertowych. Wokalistka nie skupia się tylko na stolicach państw europejskich. Aby dotrzeć do swoich fanów, odwiedza Kambodżę, Koreę Południową, jako pierwsza kobieta od zakończenia wojny w Wietnamie, daje wspaniały koncert w Hanoi.

W 1999 roku pojawia się album Le mot de passe - Particia jest współautorką wszystkich tekstów, krążek odkrywa prawdziwą twarz wokalistki, jest bardziej osobisty, nostalgiczny, uczuciowy, dojrzalszy.

2002 rok to debiut piosenkarki na wielkim ekranie. Reżyser Piano Bar (Ladies and Gentleman) Claude Lelouch był tak zafascynowany Patricią Kaas, iż nie wyobrażał sobie, aby ktoś inny mógł zagrać w jego filmie rolę śmiertelnie chorej wokalistki jazzowej. W 2003 i 2009 roku pojawiały się w sprzedaży kolejne albumu Sexe Fort (silniejsza płeć) oraz Kaberet. To duża dawka mocnych tekstów oraz świetnej muzyki, pełnej energii oraz charakterystycznego uwodzicielskiego głosu artystki.

Długo oczekiwany dziesiąty - dwupłytowy album zatytułowany po prostu Patricia Kaas ukazał się 18 listopada 2016! Po 4 latach od wydania poprzedniego albumu Kaas Chante Piaf (Złota Płyta w Polsce!, Dream Music, 2012), artystka powraca z nowym materiałem. To jej pierwszy w pełni autorski materiał od 13 lat! Płyta Patricia Kaas to zbiór 13 nowych piosenek, wśród których znalazły się 2 single Le jour et l’heure oraz Madame tout le monde. Na drugim krążku znalazło się 5 utworów Patricii w wersjach akustycznych.

Z tej okazji wokalistka wyrusza w wielką światową trasę, która obejmie również nasz kraj. Już w czerwcu w czterech polskich miastach: Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz w Katowicach będziemy mieli doskonałą okazję, aby na żywo posłuchać najnowszych przebojów artystki, jak również tych niezapomnianych, jak Mademoiselle Chante Le Blues, Les Hommes Qui Passent, czy Mon mec a moi.

Mimo wielkiego sukcesu, jaki odniosła na całym świecie, Patricia Kaas pozostaje sympatyczną i skromną osobą, dla której najważniejsza jest muzyka i ludzie, którzy tak samo jak ona potrafią się nią cieszyć. Na koncertach uwodzi swoim głosem i oczarowuje osobowością, a rozpierająca ją energia mieszająca się z nostalgią udziela się publiczności. Każdy jej występ to prawdziwe artystyczne wydarzenie.

15 czerwca 2017 – Wrocław- Narodowe Forum Muzyki
16 czerwca 2017- Kraków- ICE Kraków
17 czerwca 2017- Warszawa- Amfiteatr, Park im. Sowińskiego
18 czerwca 2017 Katowice – NOSPR

Bilety oraz więcej informacji na:
www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl