Rozmaitości
Poniedziałek, 23 czerwca 2014 12:06

Papieskie miejsca w trójwymiarze

NOWY TARG. "Śladami Jana Pawła II." – wystawa dwudziestu trójwymiarowych fotografii miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II czeka na zwiedzających w nowotarskim Muzeum Podhalańskim. Przy pomocy znanych z kina okularów 3D można obejrzeć duże powiększenia miejsc związanych z pontyfikatem i z życiem świętego.
- Wystawa rodziła się w naszych głowach długo, ale nie wiedzieliśmy jak to kolokwialnie mówiąc ugryźć, ponieważ nie mieliśmy ani jednego zdjęcia, które byłoby trójwymiarowym wizerunkiem Jana Pawła II – opowiadał podczas wernisażu autor zdjęć, Jacek Gniewek, który wraz z Michałem Grzywaczem przygotował wystawiane w ratuszu prace. - Przez przypadek, będąc w Berlinie poszliśmy do Muzeum Figur Woskowych. Był to okres kiedy papież Benedykt XVI abdykował i w miejsce jego figury pojawiła się figura Jana Pawła II. I kiedy sfotografowaliśmy jego wizerunek uznaliśmy, że warto kontynuować ten pomysł dodał.

Ponieważ sztuka fotografii trójwymiarowej jest trudna nie tylko na etapie tworzenia, ale również na etapie odbioru, autor radzi, by prezentowane na wystawie prace oglądać poczynając od środka kadru, a kiedy uzbrojone w dwukolorowe okulary oczy przyzwyczają się do nietypowego obrazu, przemieszczać wzrok w stronę obrzeży i cieszyć się całością dzieła.

źródło: UM Nowy Targ

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl