Rozmaitości
Sobota, 12 lutego 2011 16:06

Papierosy za ponad 55 tys. zł

W trakcie wspólnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Urzędu Kontroli Skarbowej, ujawniono 138.800 sztuk papierów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 55.000 zł.
- Funkcjonariusze, prowadząc kontrolę drogową samochodów w Jarosławiu, zauważyli, że kierowca Opla na ich widok nagle zawrócił i odjechał. Bezzwłoczny kontakt z posterunkiem ustawionym kilka kilometrów wcześniej, a także rozłożenie w poprzek drogi kolczatki, doprowadziło do zatrzymania podejrzanego pojazdu - informują pogranicznicy.

W bagażniku i pomiędzy siedzeniami samochodu znajdowało się około 140 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu o wartości rynkowej ponad 55 tys. złotych. Ponadto, podczas przeszukania pojazdu, znaleziono komplet śląskich tablic rejestracyjnych.

Zatrzymany kierowca – 36-letni mieszkaniec Przemyśla – przyznał się do przewożenia kontrabandy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wobec mężczyzny wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe, zaś papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

s/

źródło: Bieszczadzki OSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl