Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 6 października 2013 10:10

Pamięci Władysława Trebuni-Tutki (zdjecia)

ZAKOPANE. Teatr Witkacego dwudniowym koncertem postanowił uczcić pamięć jednego z najwybitniejszych artystów podhalańskich, wieloletniego współpracownika teatru, Władysława Trebuni - Tutki.
Pierwszego dnia na scenie zakopiańskiego teatru wystąpił rodzinny zespół Władysława - Trebunie-Tutki. Towarzyszyli im przyjaciele - Twinkle Brothers i Włodzimierz "Kinior" Kiniorski z zespołem Kinior Future Sound.

Drugiego dnia - muzykującej rodzinie z Białego Dunajca towarzyszyli Krzysztof Ścierański, Wojciech Konikiewicz, Michał Kulenty i zespól Voo Voo. Koncert prowadził znany dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Podczas wieczoru zespół Teatru Witkacego zaprezentował widzom fragment spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA” - pierwszego spektaklu teatru, w którym w 1984 roku akompaniował Władysław Trebunia Tutka. To właśnie od tego spektaklu rozpoczęła się wieloletnia współpraca muzyka z teatrem.

Celem wydarzenia jest prezentacja wszechstronnego dorobku artystycznego wybitnego twórcy wywodzącego się rodem z Podhala - muzyka, malarza, rzeźbiarza zmarłego w 2012 roku, i pokazanie jak znaczący wpływ na innych muzyków miała jego twórczość i osobowość.

W galerii poniżej druga część koncertu. Pierwsza - występ Trebuni Tutków z Kinior Future Sound - tutaj.

Tekst i zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl