WSB
Rozmaitości
Poniedziałek, 29 lipca 2019 15:43

Otwórz serce - integracyjnie w Muszynie

W minioną sobotę w Muszynie odbył się piknik rodzinno–integracyjny pod hasłem „Otwórz serce.” Impreza została zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Muszynie, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów „Sposób Na Życie” w Muszynie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.
- Spotkanie było doskonałą formą integracji osób niepełnosprawnych ze mieszkańcami Muszyny i turystami – mówi Maria Żuchowicz, dyrektor POW w Muszynie. - Wspólna zabawa pod sceną czy zawody sportowe to najprostszy sposób na przełamanie lodów i zawieranie nowych znajomości.

Tegoroczny piknik swoimi występami uświetnili: Akademia Tańca Adelante, Józef Bieryt grający na Fletni Pana, zespół taneczny Fruciaki, Agnieszka Miczulska, Patrycja Śliwińska oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Muszynie. Gospodarze przygotowali przedstawienie „Kolory naszego życia” oraz pokaz sztuk walk, który zachwycił publiczność. Tradycyjnie nie zabrakło „Niespodzianki za grosik”, kiermaszu prac osób niepełnosprawnych, licytacji przedmiotów podarowanych przez darczyńców czy też świeżych wypieków i chleba ze smalcem.

Dzięki wsparciu ludzi dobrego serca udało się zebrać 12.314,66 złotych, które zostaną przeznaczone na rehabilitację osób niepełnosprawnych, dla których każda możliwość poprawy stanu zdrowia jest bezcenna.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marek Kwiatkowski - starosta nowosądecki i Jan Golba - burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

(olsz)

Fot. Michał Szymczyk
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl