Rozmaitości
Niedziela, 25 marca 2018 11:16

Otwarto Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem (zdjęcia)

Jaskinia, kino 4D, ogromna makieta Tatr, sala edukacyjna dla dzieci - to wszystko czeka na zwiedzających w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, które otwarte zostało po gruntownej modernizacji.
Spacer edukacyjny po ośrodku zajmuje około godziny. Pierwszym punktem wycieczki są największa w Polsce makieta Tatr oraz realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy. Ekspozycję uzupełniają filmy przyrodnicze - jedna z sal wyposazona została w technologię 4D.

W trakcie zwiedzania można zajrzeć także do jaskini, która realistycznie oddaje klimat prawdziwej, chłodnej górskiej groty.

Na dzieci czeka sala odkryć, a w niej gry komputerowe, które uczą orientacji na mapie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i ćwiczyć spostrzegawczość.

Obiekt jest czynny codziennie z wyjątkiem dni świątecznych w godzinach od 8.00 do 15.00 (w okresie od 15 kwietnia do 15 października w godz. od 9.00 do 16.30).

oprac. pk, zdjęcia: Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl