Rozmaitości
Sobota, 27 sierpnia 2016 09:42

Ostatni weekend wakacji w Tarnowie

Władze miasta przygotowały dla mieszkańców szereg atrakcji. Tegoroczna przerwa w szkole ma upłynąć w rytm muzyki i przy dobrej zabawie ale nie zapominając o ważnych wydarzeniach dotyczących miasta.
W ramach tarnowskiego zakończenia wakacji w sobotę przed tarnowską publicznością zaprezentują się przedstawiciele muzyki elektronicznej i klubowej: ArtJack, Wała, Morten Noir oraz Zolty. Będzie skocznie, housowo i niebanalnie. Koncert przed budynkiem BWA rozpocznie się o 16.00.

Muzycznie będzie też w niedzielę. Corda Quartet poprowadzi widzów przez szeroki wachlarz stylów muzycznych od muzyki klasycznej, poprzez współczesną, aż do muzyki rozrywkowej. Początek koncertu w Parku Strzeleckim o 17.00. Wcześniej, bo o 15.00 w BWA zaplanowano finisaż ekspozycji „Wykrój. Miasto. Tarnów” – ostatnie kuratorskie oprowadzanie Marcina Różyca z udziałem twórców wystawy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Elizabeth Szancer, pochodząca z tarnowskiej rodziny Szancerów kuratorka sztuki współczesnej, która przyjedzie specjalnie z Nowego Jorku. Swój udział zapowiedział też Thomas Buchsbaum, ambasador Austrii w Polsce.

W niedzielę odbędą się także uroczystości upamiętniające ofiary wybuchu bomby na tarnowskim dworcu kolejowym. W programie m.in.: złożenie wieńców, gawęda historyczna oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Początek o godz. 17.00.

O 19.00 władze miasta zapraszają do amfiteatru na ostatnią w tym roku letnią potańcówkę. O dobrą muzykę do tańca zadba dj, a imprezę poprowadzi doświadczony wodzirej.

fot. UM Tarnowa
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl