Rozmaitości
Poniedziałek, 21 maja 2018 22:15

Orhan Pamuk spotkanie w Krakowie (zdjęcia)

Spotkanie Orhana Pamuka z krakowską publicznością miało miejsce 21 maja w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25. Rozmowę z pisarzem prowadzili Grzegorz Jankowicz i Katarzyna Janowska
Orhan Pamuk to bezsprzecznie najbardziej znany współczesny pisarz turecki i zarazem jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Jego książki, przetłumaczone na sześćdziesiąt języków, cieszą się ogromną popularnością wśród milionów czytelników na wszystkich kontynentach, a każda kolejna powieść staje się bestsellerem. Do najbardziej znanych i cenionych powieści tureckiego pisarza należą Śnieg, Nazywam się Czerwień, Stambuł, Dziwna myśl w mej głowie. Najnowsza powieść Pamuka – Rudowłosa – została opublikowana w Polsce w 2017 roku. Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą dzieł tureckiego powieściopisarza w Polsce.

Przyjazd Orhana Pamuka związany był z jubileuszem 65-lecia Wydawnictwa Literackiego.

Partnerem spotkania było Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także Międzynarodowe Centrum Kultury, w którym od 9 maja można oglądać wystawę „Stambuł. Dwa światy, jedno miasto” poświęconą rodzinnemu miastu pisarza.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Wydawnictwa Literackiego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl