Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 01:30

Orawskie Kolędowanie w Gminie Jabłonka (zdjęcia)

JABŁONKA. W Centrum Kultury Górnej Orawy miało miejsce wielkie orawskie kolędowanie. Do wspólnego śpiewania wójt Antoni Karlak zaprosił wszystkich Orawian od najmłodszych po najstarszych.
Dzieci i młodzież orawska kolędowała na scenie przed liczną publicznością złożoną z rodziców, wychowawców, władz samorządowych i zaproszonych gości.

Orawskie kolędowanie rozpoczął zespół "Małe Podhale" pod kierownictwem Janusza Haniaczyka. Grupa z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Barka" przedstawiła jasełka o Św. Franciszku i Bożym Narodzeniu. O wychowankach Barki po ich występie wójt gminy powiedział: - Oto te dzieci, uśmiechnięte dzieci razem ze swoimi wychowawcami dają nam tyle ciepła i radości, że my nieraz o tych kłopotach i trudnościach zapominamy.

Następnie wystąpiły grupy kolędnicze "Skalniok" z Zubrzycy Górnej oraz "Koliba" z Orawki. Orawskie pastorałki zagrali i zaśpiewali "Heligonki" z Jabłonki i "Hajduki" z Zubrzycy Dolnej.

Na zakończenie odbył się koncert kolęd i pastorałek Chóru Zespołu Szkół z Podwilka. Organizatorami tegorocznego kolędowania było Orawskie Centrum Kultury i Orawska Biblioteka Publiczna.

er/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl