Rozmaitości
Poniedziałek, 24 czerwca 2013 00:27

Orawski salonik Poezji w Krakowie (zdjęcia)

Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Teatrze im.J.Słowackiego w Krakowie pt."Salon poezji Orawskiej" połączony był z promocją książki pt."Antologia Poezji o Orawie" autorstwa Ilony Nieciąg. Znakomita skrzypaczka zaprezentowała się w nowej roli. W wydarzeniu uczestniczyli aktorzy teatru oraz goście z Orawy.
Salon prezentował orawską poezję, gawędę i muzykę. Muzykę przywiózł Chór Orawskiej Szkoły Muzycznej z towarzyszeniem rodzinnej kapeli Sowińskich (Arvos) oraz skrzypkowie Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki. Pośród przybyłych gości znajdowali się poeci z Orawy i Podhala, których wiersze znalazły się w Antologii: Ewelina Bochaczyk, Romana Maćkowiak-Stasik, Krzysztof Kokot oraz Zbigniew Tlałka.

Wiersze czytali: Katarzyna Grobarczyk- Piekło, Joanna Mastalerz i Tomasz Międzik. Śpiewali i recytowali wiersze uczniowie Orawskiej Szkoły Muzycznej w Jabłonce pod kierunkiem Agnieszki Zalewy. Wprowadzenia słownego dokonał Julian Stopka.

Wśród gospodarzy Salonu była Anna Dymna i Bronisław Maj.

"Antologia poezji o Orawie" współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Kolejne promocje książki planowane są na Orawie w okresie wakacji.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl