Allmedica
Rozmaitości
Poniedziałek, 2 czerwca 2014 17:21

Orawa Dzieciom Afryki. XIII Orawski Dzień Dziecka (zdjęcia)

JABŁONKA. Na orawską ziemię po raz XIII wkroczyli wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego organizując akcję charytatywną Orawa Dzieciom Afryki połączony z Orawskim Dniem Dziecka. Imprezie patronował portal Malopolskaonline.pl.
Na wydarzeniu Orawa Dzieciom Afryki nie zabrakło wspaniałej atmosfery dzięki muzyce, czy potrawom z Afryki. Pojawił się także akcent orawski dzięki występom zespołów "Małe Podhale" oraz "Małolipnicanie". Tradycyjnie także odbyła się licytacja ciekawych eksponatów afrykańskich.

Najmłodsi Orawianie także przyczynili się do pomocy swoim rówieśnikom z Afryki biorąc udział w konkursie ”Pomagam mojemu afrykańskiemu koledze”. Zabawki wykonane w tym konkursie można było zakupić na stoisku. Środki ze sprzedaży przeznaczone zostały na potrzeby misji.

Dla najmłodszych przygotowany został specjalny kącik dziecięcy,

Kwota pieniężna zebrana podczas akcji zostanie przekazana na Dom dla Dzieci Ulicy we Freetown, w Sierra Leone (Afryka Zachodnia).

Współorganizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy i Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej.

er/zdj. Łukasz Sowiński
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl