Rozmaitości
Niedziela, 17 listopada 2013 15:50

Opowieść o Shishapangmie - w zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim (zdjęcia)

W zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim odbyło się spotkanie z uczestnikami niezwykłej wyprawy na na Shishapangmę, podczas której młody zakopiańczyk Andrzej Bargiel dokonał niezwykłego wyczynu – zjechał na nartach z ośmiotysięcznika.
W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczestnicy wyprawy – Andrzejem i Grzesiek Bargielowie, Dariusz Załuski oraz Marcin Kin, który dokumentował całą podróż.

Pierwszego z historii zjazdu na nartach z takiej wysokości Andrzej dokonał 2 października tego roku. Zjazd trwał 34 minuty. Samo wyjście z obozu trzeciego na szczyt zajęło mu 8 godzin. Nie było to jego pierwsze wyjście wysokogórskie, wcześniej brał udział w wyprawie na Dhaulagiri.

Shishapangma Ski Challenge 2013 jest częścią dużego projektu "Hic sunt leones" (Nieznane kraje), w ramach którego ekipa planuje zjazdy na nartach z najwyższych szczytów na świecie.

Podczas pokazu uczestnicy pokazali prawie 300 zdjęć, które obrazują wszystkie etapy wyprawy, oraz są niezwykłą dokumentacją miejsc, przez które przechodziła i ludzi, których uczestnicy napotkali na swojej drodze.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl