Kuter
Rozmaitości
Środa, 5 lipca 2017 09:28

Operetka dla każdego, czyli spektakl Zakochani w operetce, podczas 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicu-Zdroju

Muzyczno-taneczne show, podczas którego na scenie zaprezentują się soliści, chór orkiestra i balet. Zakochani w operetce, to smakowity kąsek zarówno dla szukających rozrywki, jak i prawdziwych melomanów. Już 13 sierpnia, o godz. 20, w Pijalni Głównej w Krynicy.
Dla melomanów - utwory znane i nieznane
Operetka, to sceniczny utwór muzyczny, który swoje korzenie ma we Francji. Zbliżona formą do opery, cechuje się jednak lżejszą tematyką, melodyjną muzyką i komediową akcją. Powstała w czasach Napoleona III, a najwybitniejszym kompozytorem gatunku był J. Offenbach, twórca m. in. Orfeusza w piekle i Pięknej Heleny. Spektakl Zakochani w operetce, to przegląd porywających arii, duetów i ensembli. Przybliża widzom nie tylko największe hity znanych kompozytorów, ale także równie piękne, trochę zapomniane utwory z mniej popularnych dzieł. Organizatorzy przedstawienia postanowili udowodnić, że w operetkach wciąż znaleźć można zadziwiające świeżością, pięknem i brzmieniem utwory. Pojawią się zatem fragmenty z dzieł takich, jak: Księżniczka Cyrkówka i Bajadera E. Kalmana, Gasparone K. Millockera czy Miłość Szejka M. Lidy, ale także utwory mistrza gatunku J. Offenbacha. A wszystko to w wykonaniu najlepszych polskich wokalistów robiących karierę także za granicą.

Dla szukających rozrywki - widowisko muzyczno-taneczne
Zakochani w operetce, to bardzo widowiskowe i zróżnicowane przedstawienie łączące w sobie muzykę i taniec. Ilustracją do opowiedzianych na scenie historii w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry będą pokazy baletowe w najlepszych choreografiach. Nie zabraknie momentów pełnych humoru, układów tanecznych rodem z Broadwayu i oczywiście wspaniałej muzyki. Przedstawienie, to prawdziwe taneczno-muzyczne show w najlepszym wydaniu. Lekka tematyka operetek sprawia, że trafia w gusta bardzo szerokiej publiczności.

Wykonawcy: Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, Katarzyna Laskowska – sopran, Katarzyna Mackiewicz – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Miłosz Gałaj – tenor, Rafał Songan – baryton, Orkiestra Filharmonii Rzeszowskiej, Chór Polskiego Radia w Krakowie, Balet Teatru Muzycznego w Lubinie, Ruben Silva – dyrygent, Łukasz Lech, Ryszard Rembiszewski – prowadzenie, Łukasz Lech – reżyseria, Violetta Suska – choreografia

Szczegóły programu Festiwalu: www.51.festiwalkiepury.pl oraz w dziale Co gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl

Natalia Magdziarz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl