Rozmaitości
Piątek, 2 marca 2012 17:47

Ogólnopolski festiwal muzyczny PKS

W tym roku już po raz dziewiąty Centrum Kultury „Rotunda” wraz z Samorządem Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują Festival PKS. Nadrzędnym celem, projektu jest promowanie twórczości młodych, początkujących artystów poprzez umożliwienie im debiutu na scenie muzycznej. Całemu przedsięwzięciu towarzyszą koncerty, warsztaty oraz spotkania z osobami związanymi z branżą muzyczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca.
Tylko do 15 marca kapele muzyczne, które w swoim składzie mają minimum dwóch studentów, mogą zgłosić się do 9. edycji Festivalu PKS. Z pośród nadesłanych zgłoszeń Jurorzy wybiorą sześć najlepszych zespołów, które wystąpią w czasie wielkiego finału 20-22 kwietnia w Krakowie.

Sześć zespołów, wybranych w pierwszym etapie, zagra w czasie wielkiego finału. Przez trzy koncertowe dni Jury wyłoni najlepszą kapelę, która poza statuetką, wywiadem w AntyRadiu, zagra na plenerowej scenie w czasie Juwenaliów Krakowskich, już w maju 2012.

Pierwszą ogłoszoną przez organizatorów gwiazdą jest zespół określany „muzycznym teatrem absurdu”, który należy traktować jak najbardziej poważnie. Zadebiutowali w 2005 roku. Ich koncerty nabierają charakteru spektaklu przez stroje inspirowane, jak by się mogło wydawać, Pszczółką Mają. Sześciu pomysłowych facetów, którzy tworzą coś nowego na polskiej scenie muzycznej: Poń Kolny, Niesforny Bonk, Zając Cokictokloc, Jeżuś Maria, MegaMotyl, Paprodziad - czyli zespół Łąki Łan.

Grupa ma na koncie już dwa studyjne albumy oraz występy na wielu imprezach muzycznych, m.in: Heineken Open’er Festival, Coke Live Music Festiwal czy Przystanek Woodstock. Swoim zwariowanym imagiem, oryginalnymi pomysłami oraz elektryczną, żywą muzyką pełną lirycznych i dźwiękowych absurdów utrzymaną w klimacie, jak sam zespół określa, ŁąkiFunka gwarantują świetną zabawę, od której trudno będzie się uwolnić.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl