Rozmaitości
Czwartek, 11 lipca 2013 23:34

Ogólnodostępne pociągi retro ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce

Podobnie jak w zeszłym roku, w wakacyjne weekendy kursować będą ogólnodostępne pociągi retro obsługiwane taborem zabytkowym ze Skansenu w Chabówce. We wszystkie weekendy do końca sierpnia i w niedzielę 1 września (z wyjątkiem 24-go sierpnia) organizowane są przejażdżki na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem.
- W zeszłym roku pociągi retro cieszyły się sporym zainteresowaniem turystów przyjeżdżających w region Podhala. Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna wrażeń i niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku - przypomina Maciej Panasiewicz, Naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru Zabytkowego „Skansen” Chabówka.

Pociągi będą obsługiwane zasadniczo parowozem serii Ol12-7, który ma 101 lat i jest obecnie najstarszym czynnym parowozem w Polsce i jedynym zachowanym z tej serii.

Pociągi rozpoczynają i kończą bieg w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, gdzie na parkingu można bezpłatnie zostawić samochód. Cena biletu w jedną stronę wynosi 8,50 złotych. Bilet powrotny kosztuje 17 złotych. Dzieci do lat 4 mają przejazd bezpłatny.

Informacje na temat oferty Skansenu: www.skansen.hg.pl

opr.s/ zdj. Maciej Panasiewicz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl