Rozmaitości
Środa, 26 czerwca 2019 07:44

Odyseja Łemkowska

Gorlickie Centrum Kultury oraz realizatorzy projektu „Odyseja Łemkowska” proszą o pomoc w realizacji drugiego etapu projektu.
AKCJA "ODPOWIEDZ!-OPOWIEDZ!" - KOLEJNY ETAP PROJEKTU „ODYSEJA ŁEMKOWSKA”

Zależy nam, aby powstający spektakl pt. „JA JESTEM PAMIĘCIĄ” dotyczył Państwa wspomnień o osobach, o których pamięć chcielibyście zachować. Celem jest powołanie do życia chóru złożonego z osób, które chcą ocalić pamięć o ważnych dla społeczności bohaterach. Przed rozpoczęciem ostatniego etapu zwracamy się z prośbą o nagranie relacji o osobach, które chcielibyście upamiętnić. Mogą to być osoby, które poznaliście, Wasi krewni lub ludzie, o których tylko słyszeliście, postaci realne lub pochodzące z mitów, legend czy zabobonów, bohaterowie historii, osoby ważne w wymiarze duchowym, lub zupełnie zwykłe, które tylko w ten sposób mogą zostać zapamiętane - zachęcają organizatorzy w przesłanej nam notce prasowej.
Zależy nam, by pokazać życie ludzkie we wszystkich aspektach: tragiczne, zabawne, groteskowe, sentymentalne, melancholijne czy abstrakcyjne. Ważne, by taka relacja zawierała informacje o Was i o tym kim jesteście; o tym, jak poznaliście osobę, którą chcecie upamiętnić, albo jak poznaliście historię o niej, a także o życiu osoby, którą chcecie upamiętnić - co jest w nim ważne, co Was w nim dotyka i porusza. Zależy nam by konkretna osoba opowiadała historię konkretnego bohatera, nie swoją własną. Chodzi nam o budowanie pamięci jako łączności pokoleń. Będziemy ogromnie wdzięczni za Waszą pomoc i wkład twórczy w projekt Odyseja Łemkowska - dodają.

Materiały można przesyłać na adres odysejalemkowska@gmail.com jeszcze do 30 czerwca, najlepiej w formie nagrań wideo, ale również nagrań audio lub listów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl