Rozmaitości
Środa, 13 czerwca 2012 18:31

Odnowione lub zbudowane ze środków unijnych - wystawa w Nowym Targu

NOWY TARG. Przez tydzień przed Miejskim Ośrodkiem Kultury można oglądać przestrzenną wystawę pt. "Małopolska przemiana! Sukcesy wdrażania Funduszy Europejskich w Małopolsce". Na ekspozycji zaprezentowano aktywność wszystkich małopolskich powiatów w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój regionu.
Prezentowane są miejsca znajome mieszkańcom od lat, które dzięki środkom unijnym są odnowie, wyremontowane, nowoczesne.

"W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na terenie Gminy Miasta Nowy Targ zrealizowano następujące projekty: wybudowano wielofunkcyjną salę gimnastyczną, utworzono w nowotarskim Ratuszu siedzibę Informacji Turystycznej (MSIT), wybudowano Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne z aulą na 600 miejsc, biblioteką, laboratoriami, salami dydaktycznymi, garażami, rozbudowano i wyposażono warsztaty szkolne przy Zespole Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica. Utworzono siedem nowych pracowni, w tym pracownie diagnostyki samochodowej i napraw podzespołów samochodowych. Poszczególne pracownie wyposażono w sprzęt dydaktyczny. Obiekty infrastruktury dydaktycznej w zakresie kształcenia ustawicznego i zawodowego zostały zmodernizowane i są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Powstał Inteligentny System Sterowania Ruchem wykorzystujący nowoczesną technologię w dziedzinie informacji i komunikacji. Projekty których realizacja jeszcze trwa to: Poprawa i wzmocnienie funkcjonowania transportu publicznego Gminy Miasta Nowy Targ, Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, Modernizacja Gospodarki Wodnej i Ściekowej w Nowym Targu" - pisze w podsumowaniu Katarzyna Put.

Projekty których realizacja jeszcze trwa to: Poprawa i wzmocnienie funkcjonowania transportu publicznego Gminy Miasta Nowy Targ, Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, Modernizacja Gospodarki Wodnej i Ściekowej w Nowym Targu.

Ideą wystawy jest podsumowanie okresu budżetowego UE 2007 – 2013 w Małopolsce.

Wybrane projekty prezentowane są z podziałem na powiaty na podświetlanych totemach, co umożliwia oglądanie wystawy przez całą dobę. Od 19 czerwca wystawę oglądać będzie można w Zakopanem.

opr. s/ zdjęcia: Piotr Rayski-Pawlik
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl