Kopalnia
Rozmaitości
Środa, 28 marca 2018 15:21

Oddano prawie 29 litrów krwi

Podczas drugiej w tym roku i zarazem 24. akcji krwiodawstwa organizowanej przez pracowników urzędu marszałkowskiego w Krakowie aż 64 osoby podzieliły się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem. W efekcie oddano prawie 29 litrów ratującej ludzkie życie krwi.
W przedświąteczną środę pracownikom i klientom urzędu marszałkowskiego przyświecał jeden cel – pomoc potrzebującym. Podczas cyklicznej akcji, tym co najcenniejsze, chciało się podzielić aż 82 osoby.

Ostatecznie krew pobrano od 64 osób, zyskując tym samym 28 litrów i 800 ml krwi.

Na wszystkich uczestników, którzy zechcieli oddać innym cząstkę siebie czekały upominki, słodkości oraz małopolskie przysmaki. Ponadto, spośród darczyńców wylosowano szczęśliwców, którzy otrzymali podwójne zaproszenie do Krakowskiego Teatru Scena STU.

Akcje krwiodawstwa są organizowane w urzędzie marszałkowskim od 6 lat. Z każdym rokiem zainteresowanie jest coraz większe - w ubiegłym roku aż 235 osób oddało ponad 105 litrów krwi. Podsumowując z kolei wszystkie 24 wydarzenia, od 2012 roku zebrano łącznie prawie 419 litrów krwi od 945 osób.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl