Rozmaitości
Środa, 15 lutego 2017 13:58

Oddali włosy chorym na raka

Ponad 300 metrów włosów udało się zebrać uczniom Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach podczas akcji #Daj Włos zorganizowanej w odpowiedzi na apel Fundacji Rak’n’Roll. Włosy posłużą do przygotowania peruk dla kobiet walczących z rakiem.
W akcji wzięło udział ponad 30 uczniów i nauczycieli z placówki prowadzonej przez Województwo Małopolskie.„Daj włos!” to apel Fundacji Rak’n’Roll, która zbiera włosy, a następnie przeznacza je na peruki dla kobiet walczących z rakiem. To właśnie utratę włosów osoby chorujące na nowotwory wskazują jako najbardziej przerażający skutek uboczny chemioterapii.Podczas wczorajszej akcji w Małopolskiej Szkole Gościnności pracowało czterech fryzjerów-stylistów z salonów z Myślenic i Skawiny. Nie tylko obcięli włosy ale pomogli również dobrać odpowiedną fryzurę. Święto zakochanych było więc w myślenickiej szkole nie tylko okazją do okazania pomocy innym ale również do przejścia wizerunkowej metamorfozy.

W projekcie wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele, przedstawiciele dyrekcji, ale także absolwenci i osoby spoza społeczności szkolnej.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl