Golemo
Rozmaitości
Piątek, 12 września 2014 12:53

Odblaskowa Gmina - Straż Miejska prowadzi akcję profilaktyczne w gminie Krynica-Zdrój

W dniach 8-10 września br. strażnicy Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju w ramach prowadzonej od czerwca akcji „Odblaskowa Gmina”, przeprowadzili zajęcia z dziećmi klas pierwszych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Krynica-Zdrój.
Spotkania prowadzone były tam, gdzie występuje największe zagrożenie w ruchu drogowym dla dzieci, ze względu na brak chodników przy drogach w miejscowościach Polany, Berest, Mochnaczka Wyżna i Mochnaczka Niżna.

Podczas zajęć przeprowadzono z dziećmi pogadanki, zaprezentowano film „Bezpieczna droga do szkoły”. Ponadto rozdano elementy odblaskowe i ulotki dla dorosłych informujące o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym także przez osoby dorosłe.

W ramach akcji „Odblaskowa Gmina” strażnicy miejscy obok zajęć w szkołach uczestniczyli w różnych wydarzeniach na terenie Gminy Krynica-Zdrój tj. Dożynki Gminne, Festyn charytatywny, piknik świetlic środowiskowych czy zawody rowerowe „Niech się kręci”, informując o nowych przepisach dot. noszenia odblasków przez osoby dorosłe oraz rozdając elementy odblaskowe i koszulki odblaskowe.

źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl