Kopalnia
Rozmaitości
Poniedziałek, 19 grudnia 2011 20:43

Od Nowego Roku obowiązywać będzie nowy cennik opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji dla pojazdów do 3,5 tony

Od 1 stycznia 2012 na Słowacji obowiązywać będzie nowa 10-dniowa winieta w cenie 10 EUR. Cena miesięcznej i rocznej winiety zostaje bez zmian. Dla samochodów osobowych z przyczepami, których całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, obowiązuje dodatkowa winieta (nakleja się ją na samochód ciągnący przyczepę).
Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w przyszłym roku obrazuje zestawienie poniżej tekstu. Naklejki uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji.

Motocykle oraz samochody campingowe (Campery) powyżej 3,5 tony zwolnione są z opłat drogowych po słowackich autostradach.

- Ważna informacja dla kierowców samochodów powyżej 3,5 tony - otóż na Słowacji dla samochodów powyżej 3,5 tony wprowadzony został elektroniczny system poboru opłat. Dotyczy to jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii - wyjaśnia Ján Bošnovič, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Więcej informacji oraz aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji znaleźć można na stronach internetowych www.ndsas.sk i www.emyto.sk.

s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl