Rozmaitości
Piątek, 20 czerwca 2014 14:14

O przełomie w uczeniu się przez całe życie

Przez kwalifikacje do rozwoju – pod takim hasłem 23 czerwca br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbędzie się VII Konferencja Małopolska otwarta na wiedzę. O innowacyjnych rozwiązaniach w uczeniu się przez całe życie będą dyskutować przedstawiciele świata nauki, edukacji, administracji publicznej i biznesu.
Zintegrowany system kwalifikacji to przełom dzięki któremu będzie wiadomo co posiadacz świadectwa lub dyplomu wie, rozumie i potrafi zrobić, zdobyte kwalifikacje będą zrozumiałe dla pracodawców w całej Europie, przestanie mieć znaczenie czy kwalifikacje zostały zdobyte na studiach, na szkoleniu czy w domu – różne ścieżki uczenia będą traktowane tak samo.

Eksperci zaproszeni do udziału w konferencji poświęcą uwagę zagadnieniom z zakresu potwierdzania i uznawania efektów uczenia się, tym samym dzieląc się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Przybliżona zostanie także idea Polskiej Ramy Kwalifikacji. A o tym kto i jak skorzysta na wdrożeniu zintegrowanego systemu kwalifikacji będą rozmawiać w panelu dyskusyjnym przedstawiciele różnych środowisk. To tylko niektóre punkty które zostaną poruszone podczas spotkania.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane także założenia pilotażowego wdrożenia zintegrowanego systemu kwalifikacji, opracowane w ramach projektu Budowa krajowego systemu kwalifikacji – pilotażowe wdrożenie krajowego systemu kwalifikacji oraz kampania informacyjna dotycząca jego funkcjonowania, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego mailem na adres pociagdokariery@wup-krakow.pl lub faxem na nr 12 422 97 85.

W razie pytań można kontaktować się telefonicznie: 12 619 84 50 lub mailowo: pociagdokariery@wup-krakow.pl.

źródło: material prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl