Rozmaitości
Wtorek, 18 września 2018 08:00

O fotografii z Wojciechem Plewińskim

Muzeum Fotografii w Krakowie w budynku starej Strzelnicy zorganizowało spotkanie z Wojciechem Plewińskim - jednym z czołowych polskich fotografów powojennych, bohaterem najnowszej publikacji MHF zatytułowanej „Plewiński. Na scenie”.
Spotkanie było okazją do rozmowy z Artystą na temat jedynej w swoim rodzaju, imponującej swoimi rozmiarami dokumentacji fotograficznej, obejmującej ponad osiemset spektakli wystawionych od 1959 roku przez kolejne półwiecze, a jednocześnie przemian języka wizualnego teatru w tym okresie.

Album „Plewiński na scenie” zawiera około 200 fotografii i prezentuje zdjęcia z około 50 spektakli.

Obok Wojciecha Plewińskiego – fotografa, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich artystów powojennych w spotkaniu udział wziął Wojciech Nowicki - pisarz, fotograf, autor publikacji poświęconych fotografii oraz koncepcji albumu „Plewiński. Na scenie”

Oprócz przestrzeni wystawienniczej w strzelnicy działa restauracja, a także muzealna biblioteka i księgarnia. Dodatkową atrakcję stanowi blisko hektarowy ogród otaczający budynek na Woli Justowskiej.

Planowane jest przekształcenie go w miejsce relaksu, gdzie będzie można choćby zgłębiać historię strzelnicy, z której korzystali m.in. członkowie Związku Strzeleckiego.

Tomasz Cichocki i materialy prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl