Rozmaitości
Piątek, 26 września 2014 13:11

Nowy Targ z Nagrodą im. Petera Buriana

Całokształt współpracy w dwudziestoleciu Euroregionu „Tatry” pomiędzy Nowym Targiem, a Kieżmarkiem został doceniony przez Kapitułę II edycji Konkursu o Nagrodę im. Petera Buriana dla najlepiej współpracujących samorządów – członków Euroregionu „Tatry”. Podczas drugiej części obchodów jubileudszu ET w imieniu miasta statuetkę odebrał Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła.
- Ta nagroda to dla nas wielkie wyzwanie, ale też zobowiązanie – powiedział Naczelnik Jagła poproszony o głos po wręczeniu nagrody. - Wyzwanie, bo jako jej laureat będziemy dążyć do rozszerzania współpracy z Kieżmarkiem na kolejne obszary i grupy społeczne. A zobowiązanie wobec jej patrona Petera Buriana, serdecznego przyjaciela Nowego Targu, prekursora i entuzjasty transgranicznej współpracy. Z Kieżmarkiem łączy nas partnerstwo, łączy nas współpraca, łączy nas przyjaźń, bo łączą nas Tatry – dodał dziękując.

Peter Burian patron konkursu mającego na celu popularyzację polskich i słowackich samorządów - członków Euroregionu „Tatry” był współzałożycielem ET, jego długoletnim przewodniczącym po słowackiej stronie, pomysłodawcą i realizatorem wielu transgranicznych przedsięwzięć i wydarzeń. Zmarł w 2012 r. Nagroda jego imienia ma wyróżniać samorządy stanowiące wzór do naśladowania dla innych oraz które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju polsko-słowackiej współpracy transgranicznej.

źródło: UM Nowy Targ

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl