Rozmaitości
Niedziela, 3 stycznia 2021 13:02

Nowy Rok w sieci

Trwająca pandemia wpłynęła radykalnie na nasze przyzwyczajenia. Sylwester i Nowy Rok były dla wielu z nas okazją do udziału w różnego rodzaju koncertach organizowanych w wielu miejscach Małopolski. Mimo panującej zarazy i ograniczeń większość podobnych wydarzeń odbyła się ... w sieci!
Stare powiedzenie, że "potrzeba jest matką wynalazku", w tym przypadku sprawdziło się w pełnej rozciągłości. Co prawda formuła koncertów prezentowanych na żywo w sieci nie oddaje w całości ducha i klimatu takich spotkań, gdy w galowych strojach zasiadało się na widowni wśród innych ludzi, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Można doszukać się w nowej, wirtualnej formule pewnych atutów. Po pierwsze koncerty są rejestrowane, można więc odtworzyć je sobie później, o dowolnej odpowiadającej nam porze. Po drugie, dzięki dostępności online możemy brać udział w wydarzeniach, na które pewnie "fizycznie" nie wybralibyśmy się, czy to z braku czasu, czy może ograniczonej liczby biletów a może zbyt dużej odległości.

W Krakowie uruchomioną pierwszą w polecę platformę VOD oferującą miejską kulturę. Na stronie playkrakow.com zebrano materiały udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, są także wydarzenia emitowane na żywo.

Na Podhalu w sieci odbyły się tradycyjne koncerty: sylwestrowy w Zakopanem, nad którym patronat sprawuje dumnie malopolskaonline.pl:Oraz w Nowym Targu - tradycyjny Koncert Noworoczny:Podczas Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich - czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń tego typu, które od lat gromadzi przed ekranami telewizorów widzów z ponad 90 krajów do których dociera transmisja, zaproponowano jeszcze coś innego. Choć koncert odbywał się bez publiczności ale przez internet zarejestrowani słuchacze przesyłali zdjęcia i oklaski - dzięki temu, mimo pustej widowni po każdym utworze słychać było na żywo aplauz uradowanych słuchaczy.

wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl