Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 18 maja 2014 10:00

Nowotarska Noc Muzeów (zdjęcia)

NOWY TARG. Pierwsze godziny cyklicznej imprezy mogły organizatorów zaniepokoić, bowiem pogoda nie sprzyjała wyjściu z domu. Jednak wieczorem placówki, które włączyły się do tegorocznej Nocy Muzeów - już odwiedzali, ci którzy ciekawi byli co tym razem przygotowano dla zwiedzających.
W ramach IV Nocy Muzeów, w Ratuszu przygotowano ekspozycję zdjęć Nowego Targu z lat 60 i 70-tych ub. wieku pochodzących z archiwum Adolfa Szpytmy. W Jatkach prezentowana była wystawa Emilii Voit i Jarka Łakomy pt. "Projekt". W piwnicach galerii można było obejrzeć prezentacje multimedialne. W Bursie Gimnazjalnej prócz wystawy poświęconej Ignacemu Mościckiemu - zaproponowano też możliwość zwiedzania podziemi. Nowotarska filia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przygotowała wystawę związaną jubileuszem 25-lecia wyborów parlamentarnych z 1989 r. - "Pierwszy krok ku wolności".

Otwarty był także kościół św. Katarzyny i Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu w Urzędzie Miasta. Z powodu kłopotów z podtopieniem budynku - z tegorocznej Nocy Muzeów wyłączono Salę Tradycji KS Podhale Nowy Targ w MHL.

s/zdj. Michał Adamowski

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl