Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 20 stycznia 2015 20:18

Noworoczne spotkanie z dyplomatami

- Chciałbym, by zarówno Małopolska, jak i regiony, z którymi współpracujemy mogły w nowym roku jak najlepiej, z pożytkiem dla mieszkańców, wykorzystać stojące przed nami szanse - mówił podczas tradycyjnego, noworocznego spotkania władz Małopolski z korpusem dyplomatycznym marszałek Marek Sowa.
Miniony rok był dla Województwa Małopolskiego bogaty w ważne wydarzenia z zakresu współpracy międzynarodowej: Małopolska i Turyngia świętowały 15-lecie współpracy, nasz region otworzył przedstawicielstwa gospodarcze w Kaliningradzie, Rydze i we Lwowie, w październiku 2014 r., a w Brukseli zainaugurowano działalność Domu Polski Południowej – wspólnego biura trzech polskich regionów: Małopolski, Śląska i województwa opolskiego. W Krakowie – po kilku latach przerwy - ponownie otwarto konsulat generalny Węgier.

Jak podkreślił marszałek Sowa, rok 2014, był dla Małopolski również rokiem jubileuszowym. Województwo aktywnie włączyło się w obchody 10 -lecia wejścia Polski do struktur europejskich, odbywały się też wydarzenia związane z 25. rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. Rozpoczęliśmy również obchody 100. rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny, nad którymi swój patronat honorowy objął prezydent Bronisław Komorowski. Był to również czas podsumowań związanych z 15. urodzinami Małopolski, końcem kadencji samorządu oraz wyborami samorządowymi .

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl