Rozmaitości
Środa, 13 września 2017 11:41

Nowohuckie Centrum Kultury i jego oferta kulturalna w sezonie

Wczoraj w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa dotycząca oferty kulturalnej w sezonie 2017/2018.
I tak już w najbliższy weekend 16 i 17 września zaplanowany jest Kombinat Kultury. Wszyscy, którzy odwiedzą NCK będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą kulturalną w sezonie 2017/2018.

Zostały przygotowane programy dla każdej grupy wiekowej. Dla dzieci - liczne spektakle teatralne, taniec Break Dance, akrobatykę oraz kursy rysowania piaskiem i światłem UV. Dla młodzieży - m.in. zajęcia z capoeiry. Jeszcze innym zostaną zaproponowane zajęcia z rękodzieła, Akademia aktu oraz tańce dyskotekowe Discofox i latynoamerykańskie Coctail Dance. Prócz tego kursy językowe i Klub Super Mamy, a dla seniorów tańce towarzyskie, klub spotkań z podróżnikami oraz spotkania z piosenką.

16 września po trzymiesięcznym remoncie zostanie otwarta ponownie Galeria Zdzisława Beksińskiego. Z okazji jej ponownego otwarcia o godzinie 19 na scenie NCK odbędzie się projekcja filmu „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana Matuszyńskiego. Wstęp wolny.

Ponadto w okresie od 22 września do 8 października czynna będzie czasowa wystawa jego zdjęć i rysunków. Galeria istnieje od 7 października 2016 roku i od tego czasu zdobyła ogromną popularność.

Na wczorajszej konferencji ogłoszono również program festiwalu, towarzyszącego drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, mającej odbyć się w Krakowie w listopadzie tego roku. Zaprezentowane zostaną wówczas takie wydarzenia kulturowe jak widowisko muzyczne Art Collor Ballet - Kryptonim 27 czy wystawa malarstwa Leszka Misiaka i jego uczniów „Przestrzeń dla sztuki”.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe NCK
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl