Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 24 lutego 2015 21:36

Nowoczesne oblicze Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach rozszerza paletę alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Od połowy lutego oferuje czytelnikom zarówno tradycyjną książkę, jak i jej elektroniczną wersję dostępną na tabletach.
Te, trafią do biblioteki w ramach konkursu „Tablety w Twojej bibliotece”, gdzie pośród 233 wyróżnionych bibliotek znalazła się także biblioteka w Kluszkowcach. „Do konkursu aplikowało aż 651 bibliotek, wśród nich wyłoniono 233 laureatów, w tym GBP Kluszkowce” relacjonuje Joanna Bator Dyrektor biblioteki.

W ramach konkursu biblioteka w Kluszkowcach wyposażona zostanie w 3 tablety Apple iPad Air o łącznej wartości 5 100 zł brutto. „Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania” wylicza kolejno Dyrektor Bibliotek.

Tablety wykorzystywane będą zarówno do organizowanych w bibliotece zajęć, jak również będą do dyspozycji jej użytkowników na miejscu.

opr. Aneta Markus
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl