Rozmaitości
Środa, 4 maja 2016 17:27

Nowe Impulsy w małopolskich barwach

Wiemy jak będą wyglądały nowe pociągi, które wyprodukuje dla Małopolski sądecki NEWAG. 13 Impulsów, które wyjadą na małopolskie tory, zaprezentuje się w kolorystyce nowego logo naszego województwa.
Poznaliśmy wygląd pierwszego z produkowanych nowych pociągów. Umowę na zakup 12 Impulsów podpisali miesiąc temu marszałek Jacek Krupa i członek zarządu Leszek Zegzda. Niedawno zarząd województwa zadecydował o skorzystaniu z tzw. „prawa opcji” w wyniku czego Małopolska zakupi dodatkowy pociąg.

Pierwsze 6 nowoczesnych składów wyjedzie na małopolskie tory do 30 listopada tego roku, kolejne do 15 lutego 2017 r. Impulsy trafią do spółki Koleje Małopolskie i obsługiwać będą trasy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w tym III nitkę na trasie Kraków-Tarnów, której uruchomienie planowane jest na grudzień tego roku.

- Od 2003 r. sukcesywnie nabywamy kolejne pociągi, do tej pory zakupiliśmy ich 31. Potrzeby województwa zakładają zakup 60 pociągów do 2020 r. bowiem kolej aglomeracyjna w całości ma być oparta o nowy tabor zapewniający podróż w warunkach na miarę XXI wieku – mówił marszałek Jacek Krupa w trakcie podpisania umowy na zakup taboru w Nowym Sączu.

Wartość kontraktu na zakup nowego taboru przekroczyła 300 mln złotych.

źródło: UMWM

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl