Rozmaitości
Środa, 10 grudnia 2014 14:32

Nowatorska inicjatywa Komisji Europejskiej w Krakowie

W najbliższy piątek, 12 grudnia, ambasadorki projektu "Scientix" - opowiedzą o społeczności internetowej na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.
Scientix – społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie – otwiera się na Kraków. W najbliższy piątek, 12 grudnia, ambasadorki projektu opowiedzą o społeczności internetowej na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.
Konferencja to niezwykła szansa dla wszystkich krakowskich szkół na spotkanie z ambasadorką projektu, Małgorzatą Zajączkowską, oraz okazja na poznanie szczegółów dotyczących strony internetowej scientix.eu, która jest już ogólnodostępna w języku polskim. Wydarzenie odbędzie się w ramach „Scientix Day – Cracow” w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego w Krakowie przy ul. Stradomskiej 10, od godziny 13.

Spotkanie informacyjne, połączone z merytorycznymi prezentacjami, otworzy Iwo Wroński, organizator i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego w Krakowie. Następnie ambasadorka projektu opowie o społeczności Scientix. W programie przewidziano też wykłady „Laboratorium przyrodnicze wspierane komputerowo” E. Kaweckiej i „Kompetencje językowe podstawą podniesienia jakości pracy szkoły” M. Zajączkowskiej.

Scientix to powstały w 2010 roku portal internetowy przeznaczony dla nauczycieli, badaczy, decydentów politycznych, podmiotów lokalnych, rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych kwestiami nauczania przedmiotów ścisłych. Scientix zapewnia dostęp do materiałów dydaktycznych, wyników badań i dokumentów dotyczących europejskich projektów z zakresu nauczania przedmiotów ścisłych, finansowanych przez Unię Europejską oraz w ramach różnych inicjatyw krajowych. Platforma ułatwia regularne rozpowszechnianie i wymianę informacji, know-how oraz najlepszych praktyk w dziedzinie nauczania przedmiotów ścisłych z całej Unii Europejskiej. (za Komisją Europejską).
Społeczne Towarzystwo Oświatowe istnieje od 1987 roku, a najstarsze szkoły działają od roku 1989. STO prowadzi ponad 150 szkół, w których uczy się ok. 13 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób.

Więcej informacji na stronie internetowej sto.org.pl.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl