Rozmaitości
Czwartek, 10 grudnia 2015 01:12

Nowa droga na Światowe Dni Młodzieży

Przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie, które przyciągnie do stolicy Małopolski setki tysięcy osób. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc z całą pewnością będą: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Sprawny dojazd do nich zapewnić mają oddane właśnie do użytku po przebudowie pobliskie drogi oraz rondo.
Inwestycja w rejonie Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach realizowana przede wszystkim z myślą o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży, pozwoli na sprawniejszy dojazd dużej liczby osób. Wszystko dzięki rozbudowie dwóch dróg dojazdowych i przebudowie skrzyżowań z ulicami: Herberta i Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ramach inwestycji powstało też rondo oraz most na rzece Wildze. Budowa chodników oraz ścieżek rowerowych zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

W uroczystości oddania do użytku nowej drogi uczestniczył Grzegorz Lipiec z zarządu województwa. Obecni byli też m.in. poseł na Sejm RP Marek Sowa i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Nową drogę poświęcił kardynał Stanisław Dziwisz.

To jednak nie koniec inwestycji, które mają usprawnić ruch tysięcy osób, które w lipcu 2016 roku przyjadą do Krakowa. Kolejnym krokiem ma być budowa przystanku kolejowego zlokalizowanego w okolicy Centrum JPII oraz kładki dla pieszych prowadzącej nad torami.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl