Rozmaitości
Piątek, 13 czerwca 2014 18:13

Noc teatrów Kraków 2014

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 czerwca) odbędzie się prawdziwe święto teatru. Będzie można zobaczyć prawie 80 spektakli i niezwykłych przedsięwzięć teatralnych.
W ósmej edycji Nocy Teatrów zaprezentuje się 11 teatrów instytucjonalnych oraz 28 teatrów i grup nieinstytucjonalnych. Impreza zostanie zainaugurowana w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, tu także wręczona będzie Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego przyznawana za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru w minionym roku kalendarzowym, których miejscem powstania i zasadniczej prezentacji było miasto Kraków.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Nocy Teatrów jest bezpłatny, ale na większość spektakli będą obowiązywać nieodpłatne wejściówki. Można je już odbierać w siedzibach poszczególnych krakowskich teatrów oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

Na część spektakli obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa - szczegóły na ten temat znajdziecie na: www.krakowskienoce.pl.

W teatralnym wydarzeniu udział wezmą m.in. Krakowski Teatr Scena STU, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, "Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, "Groteska", Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, KTO, Ludowy, "Łaźnia Nowa", Krakowska, Balet Dworski "Cracovia Danza".

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl