Kuter
Rozmaitości
Niedziela, 10 sierpnia 2014 16:13

Niedzielne południe w festiwalowej Krynicy (zdjęcia)

Kryniczanie oraz turyści w czasie trwania 48. Festiwalu im. Jana Kiepury żyją nie tylko festiwalowymi koncertami, ale także zwiedzają i podziwiają jak dobrze jest przygotowana Krynica na swoją promocję.
W niedzielne południe, choć głównie turyści gromadzą się wokół muszli koncertowej, w której w hołdzie Janowi Kiepurze codziennie o 12.00 występują w repertuarze patrona Festiwalu - soliści biorący udział w tegorocznym Festiwalu, to jednak miejsc wypoczynku i ochłody przed gorącem jest wiele.

Krynicki deptak jest najczęstszym miejscem spacerów turystów, podziwiających architekturę starych i nowych obiektów, miejsc imprez kulturalnych, jak odbywającego się do roku na początku września Forum Ekonomicznego.

Na deptak zapuszczają się także miłośnicy motocykli, budzący zainteresowanie spacerujących.

Jeśli komuś jest już bardzo ciepło, wówczas co odważniejsi wskakują do parkowej fontanny, rozświetlonej wieczorem kolorowymi światłami.

Krynica jest więc miejscem nie tylko muzyczno – operetkowych przeżyć na najwyższym poziomie, ale także miejscem, gdzie można wypocząć, pospacerować, napić się zdrojowych wód czy w wielu kawiarniach - smacznych kaw, różnych gatunków.

W centrum Krynicy widać, ze władze miasta są przygotowane bardzo dobrze na wizyty turystów, a firmy gastronomiczne zachęcają spacerowiczów do smakowania wielu potraw, w tym regionalnych.

Fot. i tekst Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl