Rozmaitości
Poniedziałek, 6 czerwca 2011 12:41

Niedzica: na Spiszu było głośno - wielki festyn rodzinny pod patronatem malopolskaonline.pl

Kilkaset osób uczestniczyło wczoraj przed niedzickim GOK-iem w wielkim festynie rodzinnym. I choć impreza została zorganizowana z okazji niedawnego Dnia Dziecka, doskonale bawili się na niej wszyscy - od najmłodszych, po najstarszych mieszkańców Spisza.
Było chyba wszystko - od muzyki, przez teatr, po kabaret, do tego konkursy, zabawy i dobra kuchnia. I był też szczytny cel - dochód z licytownych prac, malowanych przez najmłodszych podczas festynu oraz ze sprzedaży dań serwowanych przez bufet - przekazany zostanie na leczenie trójki chorych dzieci z gminy Łapsze Niżne.

Po przywitaniu uczestników przez Krystynę Milaniak, dyrektor niedzickiego Gminnego Ośrodka Kultury, ster przejęła Katarzyna Kubasiak, która już do wieczora nie pozwoliła, by choć na chwilę zrobiło się nudno. Rozpoczęła kapela z Łapsz Niżnych, potem dziecięcy zespół regionalny z Kacwina, małe baletnice z grupy Piruet, humorystyczne skecze gimnazjalistów z Łapsz Niżnych, wreszcie koncert skrzypcowy w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych i prawdziwe show taneczne, jakie zaprezentowały dziewczyny z nowotarskiego zespołu Unique.

Najwięcej emocji wzbudził jednak Konkurs Talentów, w których o główne nagrody walczyło dziesięciu finalistów, wyłonionych w majowych eliminacjach. Walczono o wieżę stereo, ufundowaną przez wójta Pawła Dziubana, odtwarzacz z radiem CD-MP3 - nagrodę prezesa Zespołu Zbiorników Wodnych Niedzica - Grzegorza Podlewskiego i MP4 - ufundowaną przez dyrektor Muzeum Zamkowego w Niedzicy Ewę Jaworowską-Mazur. Zwyciężyła Alicja Krzysiaczek, która zaśpiewała przebój Kayah „Nie ma, nie ma ciebie”, drugie miejsce zajął za grę na keyboardzie Szymon Horoba, a trzecie - za scenkę kabaretową - Józef Jamróz i Przemysław Magiera. Wyróżnienie otrzymały czirliderki - Anna Trybuła, Agata Łyszczarz, Julia Molitorys i Julia Byczyk, które w nagrodę dostały matę do tańczenia, ufundowaną przez Elżbietę Łukuś, prezes Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Spisza.

Impreza, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Spisza i Urząd Gminy Łapsze Niżne trwała do wieczora, a zakończyło ją widowisko ,,Wielka podróż morska Florentyny” oraz recital Klaudii Milaniak.

Wielka galeria zdjęć: TUTAJ.

p/

Zdj. Piotr Dobosz

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl