Golemo
Rozmaitości
Piątek, 14 października 2016 13:37

Nauka w wielkim formacie

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaprasza do udziału w wielkoformatowej grze, dzięki której można przenieść się w czasy II wojny światowej i poznać realia życia w okupowanym mieście. Już w najbliższą niedzielę 16 października odbędą się bezpłatne otwarte warsztaty związane z grą.
Liczba miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy.

Jak nazywała się pierwsza krakowska organizacja konspiracyjna? Jakie kryptonimy nosił Okręg AK Kraków? W jakim budynku mieściła się siedziba rządu Generalnego Gubernatorstwa? W jaki sposób okupant zmienił herb Krakowa? Tego wszystkiego można dowiedzieć się podczas warsztatów edukacyjnych zorganizowanych przez krakowskie Muzeum Armii Krajowej. Swoją wiedzę można następnie sprawdzić w drużynowej rywalizacji na wielkiej planszy o wymiarach 7 x 7 metrów. Nietypowy spacer po ulicach okupowanego Krakowa wiedzie zarówno do miejsc w których wydarzyło się coś ważnego, ale również do przystanków na których trzeba wykazać się wiedzą lub umiejętnościami. Gra ma atrakcyjną szatę graficzną, zaprojektowaną zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu.

„Poza wiadomościami uczestnicy będą mieli okazję rozwijać umiejętności w zakresie kompetencji społecznych oraz stosowania zdobytej wiedzy w praktyce” – w taki sposób grę zrecenzowała dr hab. Maria Stinia z Zakładu Historii Kultury i Edukacji Historycznej Instytutu Historii UJ.

Już w najbliższą niedzielę 16 października uczestnicy w wieku powyżej 12 lat będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. O godz. 11:00 i 13:00 odbędą się bezpłatne warsztaty. Wystarczy zgłosić swój udział pod nr telefonu 12 41 00 770 lub mailowo rezerwacja@muzeum-ak.pl. Warto się pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl