Rozmaitości
Niedziela, 18 stycznia 2015 11:58

Nauka pod okiem mistrza

Na lodowisku w Czarnym Dunajcu rozpoczęły się zajęcia jazdy hokejowej, które prowadzi Marek Batkiewicz - wieloletni bramkarz Podhala Nowy Targ, olimpijczyk, reprezentant Polski. W pierwszym treningu udział wzięli chłopcy oraz dziewczęta z Czarnego Dunajca i okolic. Nie zabrakło też przedszkolaków.
- To dopiero początek. Chętni mogą uczestniczyć w zajęciach, które będą organizowane kilka razy w tygodniu. Szczegółowy harmonogram ustalony zostanie na podstawie ilości chętnych - zapewniają przedstawiciele Urzędu Gminy.

- Lodowisko w Czarnym Dunajcu ma bardzo dobre warunki do szkolenia najmłodszych, którzy będą mogli uprawiać mini hokej i hokej w Uczniowskim Klubie Sportowym - komentuje Marek Batkiewicz.

UKS może być dla dzieci pierwszym etapem w karierze zawodniczej. Każde dziecko, które będzie miało smykałkę do hokeja będzie mogło od 4 klasy rozpocząć treningi w klasie sportowej w Nowym Targu, by w przyszłości móc zawodowo uprawiać tę dyscyplinę. Dzięki UKS dzieci będą mogły brać udział w turniejach hokejowych. - Aby myśleć o zawodowstwie, treningi najlepiej rozpocząć już w wieku 5 lat - podkreśla Batkiewicz.

Ale zajęcia z nauki jazdy hokejowej to nie tylko zawodowstwo, ale też rekreacja. Dlatego w treningach może uczestniczyć każde dziecko. Nie trzeba mieć swoich łyżew, na miejscu działa wypożyczalnia. Szczegółów na temat zajęć z nauki jazdy hokejowej udziela personel w godzinach pracy lodowiska. Bieżący harmonogram dostępny jest na stronach internetowych Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu i Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.

opr.s./ UG Czarny Dunajec
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl