Rozmaitości
Czwartek, 4 października 2018 20:36

Nauczyciele z Łososiny Dolnej świętowali

W Gminnym Dniu Edukacji Narodowej, który odbył się dzisiaj w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, wzięło udział ponad stu nauczycieli. Za trudną i wymagającą poświęceń pracę dziękował im starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka.
- Cieszę się, że mogliśmy się wszyscy tutaj spotkać – mówił starosta Marek Pławiak. – Wiem, że na co dzień każdy z nas ma sporo obowiązków zawodowych i rodzinnych i nawet nauczyciele w szkole nie mają czasu, żeby ze sobą spokojnie porozmawiać. Dziś jest taki dzień. Z okazji Waszego święta życzę przede wszystkim wytrwałości w pracy z uczniami, radości z przekazywania im wiedzy i kształtowania charakterów.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział nauczyciele czynni zawodowo i ci, którzy przeszli na emeryturę. Podkreślali, że wójt Łososiny Dolnej Stanisław Golonka należy do nielicznych samorządowców pamiętających o emerytowanych nauczycielach i doceniających ich osiągnięcia.

Spotkanie uświetnił występ Łososińskiego Trio i koncert Kwartetu Galicyjskiego.

Przy CKiP działa klub nauczyciela „Po lekcjach”, którego założycielką jest Irena Pławiak. Belfrzy spotykają się raz w miesiącu, aby wymienić się doświadczeniami, ale mają też okazję poznawać młode talenty muzyczne, malarskie i poetyckie.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl